2. VAN ULUSLARARASI GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCI

2. VAN ULUSLARARASI GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCI

26 Şubat 2024, 16:04
2. VAN ULUSLARARASI GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCI

VAN İŞGEM, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve İran Kamu Yöneticiler Birliği iş birliğinde düzenlenen 2. Van Uluslararası Girişimci ve Yatırımcı Zirvesi, Ulusal ve Uluslararası çok sayıda girişimci ve davetlinin katılımıyla başarıyla gerçekleştirildi
60 Proje sahibi girişimcinin projelerini sergilediği zirvede girişimcilerin geliştirdikleri ürünlerden, 12 tanesinin Türkiye de patent yapma talepleri ve ortak yatırım ve pazarlama konusunda 4 girişimci ile melek yatırımcılar arasında başlayan işbirliği çalışması zirvenin en önemli sonuçlarını oluşturmuştur.
Zirvenin açılışına ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü, Van İl Emniyet Müdürü, Çaldıran Kaymakamı, Avrupa Bilimler Akademisi Bşk., Dünya Mucitler Federasyon Bşk., İran Kamu Yöneticiler Birliği Bşk., Romanya Bükreş Üniversitesi İŞGEM Bşk. İran İstanbul Konsolosluğu Ticari Ateşesi, Sudan Sultanı, Umman Organize Sanayi Bölgeleri Bşk., Irak Fuar Organizasyon Bşk., İran Üniversite Rektörleri, İran Teknopark Yöneticileri, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Van Ticaret Borsası Yön. Krl. Bşk., ve iş dünyası temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

-2004 Yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca ÖSDP-1 kapsamında ilimizde tanıtımı yapılan İŞGEM Projesine Van Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak talipli olunmuş.– Dünya Bankası Finansmanı ile Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve KOSGEB tarafından açılan ihaleye Van Sanayici ve İş Adamları Derneğince hazırlanıp sunulan VAN İŞGEM proje teklifi 2004 yılının 12. ayında kabul edilmiştir.

  • 0 (432) 2173191

  • 0 (432) 2171312

  • info@vanisgemcom.tr

  • Süphan Mah.İşgem 1.sok.No:13 Edremit Van /Türkiye

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı