Van geleceğin mesleklerini kodluyor.

Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Van geleceğin mesleklerini kodluyor.

30 Aralık 2023, 14:31
Van geleceğin mesleklerini kodluyor.

Van geleceğin mesleklerini kodluyor

Van İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) yerleşkesinde kurulan Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Destekleme Derneği (MEGDER) öncülüğü ve Van Sanayici ve İş adamları Derneği (VANSİAD) destekleriyle “Van Geleceğin Mesleklerini Kodluyor” projesinin açılış töreni büyük bir katımla yapıldı.

Van’da Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali iş birliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında Cinsiyet Eşitliği Odaklı Çalışmaların Geleceğin Desteklenmesi Hibe Programı uygulanmaya başladı. Van’da başlayan Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülürken Programın T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından destekleniyor.

 

-2004 Yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca ÖSDP-1 kapsamında ilimizde tanıtımı yapılan İŞGEM Projesine Van Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak talipli olunmuş.– Dünya Bankası Finansmanı ile Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve KOSGEB tarafından açılan ihaleye Van Sanayici ve İş Adamları Derneğince hazırlanıp sunulan VAN İŞGEM proje teklifi 2004 yılının 12. ayında kabul edilmiştir.

  • 0 (432) 2173191

  • 0 (432) 2171312

  • info@vanisgemcom.tr

  • Süphan Mah.İşgem 1.sok.No:13 Edremit Van /Türkiye

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı