SİRKE İMALATI

SİRKE İMALATI

SİRKE İMALATI
Firma Adı  ARTİZAN MUTFAK
Sektör GIDA - SİRKE VB.ÜRETİMİ
Firma Yetkilisi FUNDA BALKAYA
Telefon  05347835673
Email Adresi
iletisim@esmabalkaya.com
Web Sayfası  https://esmabalkaya.com/
Adres Süphan Mah. İŞGEM 2.Sok.No:7C EDREMİT/VAN
Açıklama 

21. yüzyılda endüstri ve hazır gıdaya alışmış insan için en zoru temiz gıdaya ulaşmak oldu. Sadece helal olanı değil aynı zamanda tayyib olanı seçmek gibi bir derdi olanlar için ise bu süreç maddi zorluğunun yanında sürdürülebilirlik açısından da neredeyse imkansız bir hal aldı. Son zamanlarda daha iyi anlamaya başladık ki bu durum keyfi bir tercihin ötesinde ciddi sağlık problemlerini de çoğalttı.
Esma Balkaya’nın Artizan Mutfak serüveni de tam bu noktada başladı. Prematüre olarak doğan bebeklerine en temiz gıdayı verebilmek için sürdürülebilirliği o çok zor olan süreci anneliğin verdiği güç ile aştı. Ailesinde ve yakın çevresinde gördüğü olumlu sonuçlar ve gelen istekler üzerine her geçen gün üretimini ve bu alanda çalışmalarını biraz daha arttırdı. Özellikle fermente gıdalarda keşfettiği detaylar tecrübe eden herkesin bundan sonrasında kayıtsız kalamayacağı kadar olumluydu.Yüksek lisans eğitimiyle öğrenmeye devam ederken referans noktası olarak kadim kaynaklardan besleniyor ve bunları güncel çalışmalarla harmanlıyor. Türkiye’de ilk kez yapılan birçok sirke tarifinde imzası olan Esma Balkaya özellikle de güllü bal sirkesi mucidi olarak biliniyor.Artizan Mutfak yılların emeği ile oluşan tecrübe ve güveni Tarım Bakanlığından aldığı üretim izni ile taçlandırdı. Bugüne dek binlerce kişinin hanesine şifa sebebi olmanın yanı sıra verdiği eğitimlerle de yüzlerce insana bu birikimini aktarmaya devam ediyor.

-2004 Yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca ÖSDP-1 kapsamında ilimizde tanıtımı yapılan İŞGEM Projesine Van Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak talipli olunmuş.– Dünya Bankası Finansmanı ile Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve KOSGEB tarafından açılan ihaleye Van Sanayici ve İş Adamları Derneğince hazırlanıp sunulan VAN İŞGEM proje teklifi 2004 yılının 12. ayında kabul edilmiştir.

  • 0 (432) 2173191

  • 0 (432) 2171312

  • info@vanisgemcom.tr

  • Süphan Mah.İşgem 1.sok.No:13 Edremit Van /Türkiye

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı